Časté dotazy

Kdo oddíl vede?
Hlavní vedoucí se jmenuje Ondřej Lukáš, je mu 22 let a je studentem Elektrotechnické fakulty pražského ČVUT. Na vedení se dále podílejí Wiki (Jakub Hájek) a Kačka (Kateřina Zíková), kteří jsou rovněž studenty VŠ.

Jaká je náplň výletů a schůzek?
Nejčastější náplní našich výletů je sjíždění českých řek, a to od dubna do září. V době, kdy počasí není příznivé pro výlety pod stan, jezdíme do škol a ubytoven. Z nich pak vyrážíme na pěší výlety. V zimních měsících se snažíme, pokud nám to podmínky dovolí, jezdit na běžky a sjezdovky. Kromě výletů do přírody hrajeme s dětmi mnoho her, při kterých se rozvíjejí po všech stránkách. Většina her je součástí celoroční hry, která tradičně začíná na Podzimních prázdninách a vrcholí na letním táboře.

Pod jakou organizaci oddíl spadá?
Oddíl Vodáci je spolu s naším sesterským oddílem Ontario členem 1.Pionýrské skupiny Podskaláci. Spadáme tudíž pod Pražskou organizaci Pionýra.

Pro koho je oddíl vhodný?
Oddíl je určen pro všechny děti od 6 let.

Jaké jsou v oddíle poplatky?
Platby v oddíle jsou dvojího typu. Členské příspěvky se platí jednou za půl roku a slouží na obnovu vybavení oddílu (lodě a vodácké vybavení, stany, pomůcky na program a hry). Druhým typem jsou platby za výlety, z kterých se financuje cesta, ubytovaní, stravování a případné vstupné do památek, bazénů atd.