Pokračování na vory na Vltavě

Znáte to. Sedíte ve školní menze nad obědem a přemýšlíte, co budete dělat v létě. V tom vás to trkne! “Pojedu na vory!” skoro vykřiknete nahlas. Nevím koho to tehdy napadlo, ale parta bývalých a stálých členů oddílu před 15 lety tento projekt podnikla. Já (Wiki) s Kačkou jsme se jako malí prcci této akce taky zúčastnili. Moc si toho nepamatuji. Vlastně jenom to, že mi Kačka rozbila hodinky! Před čtyřmi lety jsem tu samou akci provedl s kamarády a bylo to super. Letos jsem si ale položil otázku, proč bychom stejnou akci nemohli uspořádat i v oddíle?
Ano, vydáme se na vory a konkrétně na řeku Vltavu. Ano, na tu řeku, co krásně teče, má pěkné okolí a nekončící zástupy vodáků na banánech. To vše nám ale hraje do karet. Na vorech se nikam nepospíchá. Na vorech se užívá - můžeme v klidu pozorovat okolí, bavit se s projíždějícími vodáky a tekoucí voda nás bude sama odnášet po proudu. Můžete se tedy těšit na spoustu srandy, kterou zažijeme na našem plovoucím ostrově - kytara, vodní bitvy, koupání, sjíždění jezů… Vyrazíme z Vyššího Brodu a přes Český Krumlov dojedeme do Boršova.
Jistě si říkáte, že konečně můžete zužitkovat znalosti z her “Uvařte vajíčko na řece” a “Dostaňte se na druhý břeh suchou nohou”. Skoro. Ke stavbě nám nebudou stačit pouhé klacky z lesa. Bude to sofitikovanější konstrukce z nafouklých duší, částí raftu, palet, tesapásky, PETlahví, karabin, ráčen, provázků, slunečníků, skřípnutých prstů… Nějaký materiál už máme z již zmíněných minulých akcí, ale to nám stačit nebude. Spoustu věcí budeme muset shánět nových.

Typ akce: 
Od: 
Neděle, Červenec 14, 2019
Do: 
Sobota, Červenec 20, 2019
Sraz: 
Odjezd přímo z tábora
Návrat: 
V sobotu 20.7.2019 v 19:57 vlakem Ex 1544 Jižní expres na Hlavní nádraží
Doporučené vybavení: 

spacák, karimatka, věci na spaní, oblečení na ven, pláštěnka, věci na vodu, boty na vodu (ne sandály), boty na běhání, šátek, nůž, lžíce, ešus, baterka, láhev na vodu 1.5l, hygienické potřeby, zabalit do loďáku, stany a společné věci dle dohody na táboře

Vory nejsou žádné akční plavidlo, takže zábava bude muset přijet za námi, nebo si ji budeme muset zabalit. Chceš hrát na kytaru během jízdy? Je to možné! Chceš se naučit plést palčáky na zimu? Je to možné! Chceš přečíst povinnou četbu do školy? Je to možné! Nebojte se zabalit něco šíleného, jenom prosím myslete na to, že byste se měli vejít do podobného objemu, jako na tábor - tedy loďák + malý loďáček.
Pokud chcete s sebou něco speciálního jako třeba kytaru, skládací židličku, slunečník, tak prosím kontaktujte Wikiho a on vám to třeba zabalí ke společným věcem. :)